مقالات

poe&poe+

POE ,POE +

POE مخفف واژه Power Over Ethernet میباشد که به معنی انتقال برق بر روی کابل شبکه است و از طریق یک کابل انتقال برق و اطلاعات انجام می شود . مشخصه متمایز کننده  poe  توان کاری آن می باشد .

 تکنولوژی POE دارای دو استاندارد IEEE 802.3at (POE+) و IEEE 802.3af (POE) می باشد

مقایسه دو استاندارد POE , POE+ :

در    POEاز دو زوج کابل برای انتقال برق و از دو زوج کابل برای انتقال اطلاعات  مورد نیاز دستگاه استفاده می شود . در تکنولوژی  POE + از هر چها زوج برای انتقال اطلاعات و هم برق به طور همزمان استفاده می شود .

تفاوت اصلی این دو تکنولوژی میزان وات مصرفی این دو می باشد . وات مصرفی POE +  حداکثر 30 وات می باشد و وات مصرفی تکنولوژی POE   حداکثر 15 وات می باشد .

در بيشتر دوربين های تحت شبكه استاندارد POE مورد استفاده قرار مي گيرد. برای دوربين های ساده مثل دام  يا بولت   15 wattتوان كافي است. (ولتاژ 12ولت در نتيجه جريان 1.25 آمپر ويا ولتاژ 5 ولت در نتيجه جريان 3 آمپر)  ولي دوربين های  PTZو اسپيددام و نيز دوربين هايي كه دارای مدار گرم كن و فن هستند؛ توان بيشتری مورد نیاز است   poe+ . اين امكان را به وجود مي آورد تا توان 2 برابر يعني 30 وات از طريق كابل اترنت در اختيار دوربين های پر مصرف قرار گيرد. البته سوييچ مورد استفاده در POE+با سوييچ نوع استاندارد تفاوت دارداگر دوربين شما از POE+ استفاده مي كند نيازمند سوئيچ مخصوص POE+ هستيد تا بتوان توان لازم را به دوربين منتقل نمود.