مقالات

هارددیسک های تقلبی در بازار

هارددیسک های تقلبی در بازار

 

 

این اجناس، در اصل کالای دست دوم شامل اجناس بازسازی شده، کالای ویترینی، محصولات خارج از سرویس و یا تعمیری هستند که به دلیلی از حالت آکبند خارج و مرجوع شده‌اند اما وضعیت ظاهری قابل قبولی دارند.

اگر چه طبق ادعای فروشندگان، این نوع محصولات از لحاظ کیفیت و قابلیت، چیزی از نمونه‌های اصلی موجود در بازار کم ندارند، اما طبق نظر کارشناسان و صاحبان برندها؛ این کالاها یا اجناس استفاده شده هستند و یا اجناس ایرادداری هستند که به کارخانه‌ی سازنده مرجوع شده و کمپانی مادر پس از رفع عیب، آنها را مجددا با قیمت بسیار پایین‌تر نسبت به کالای اصلی و آکبند به بازار عرضه کرده است.

کشورهای در حال توسعه، بازار خوبی برای این نوع کالا هستند و در ایران نیز، اخیراً بازار گرمی برای هاردهای ریفربیشد و پولد فراهم شده است. در چنین شرایطی بهترین توصیه برای کاربران این است که قبل از خرید از اصالت هارد مورد نیاز خود مطمئن شده و هارد غیر اصل خریداری نکنند؛ چرا که هارد دیسک‏ها محل ذخیره‌سازی اطلاعات و مطالب هستند و امکان دارد این اطلاعات به هر دلیلی به صورت ناگهانی از دست برود و کاربر برای بازیابی اطلاعات خود دچار مشکل شود.

خوشبختانه شرکت های بزرگی مثل وسترن دیجیتال و سیگیت که صاحبان تکنولوژی تولید هارددیسک هستند، امکاناتی را فراهم نموده‏اند که کاربران می‏توانند از طریق وب‌سایت رسمی کمپانی و درج سریال هارد خریداری شده از اصالت آن مطمئن شوند.

 

 

 

تایید اصالت هارد:

 

 

 

برای تایید اصالت هارد دیسک خریداری شده می بایست به نکات ذیل توجه نمود:

  1. خرید از محل معتبر و مورد اطمینان
  2. خرید هارد با گارانتی اصلی ( سازگار، ویستا، ...)
  3. چک کردن شماره سریال هارد با مرکز گارانتی
  4. درج سریال هارد خریداری شده در وب‌سایت رسمی کمپانی تولید کننده و استعلام اصالت آن
  5. استفاده از نرم افزار های مشخص کننده پارامترهای هارد مانند H.D.D tune

 

 

http://img.upload724.com/images/58555025742261935255.jpg

 

http://img.upload724.com/images/16841179125653845115.jpg