لزوم استفاده از سرور های داخلی انتقال تصاویر

سرور های داخلی انتقال تصاویر

لزوم استفاده از سرور های داخلی انتقال تصاویر


اهمیت استفاده از سرور داخلی برای #انتقال_تصاویر دوربین های مداربسته

شاید شما هم شنیده باشید که چندی قبل یک سایت روسی تصاویر بیش از چندین هزار دوربین مداربسته را در دنیا از جمله تعدادی از دوربین های داخل کشورمان را هک کرده بود و برای همه به نمایش گذاشته بود.
واما این مساله چطور امکان پذیر شده بود
در حال حاضر با توجه به اینکه تعداد تولید کنندگان تکنولوژی در حوزه سیستم های مداربسته هر روز کمتر و کمتر میشوند ( به این معنی که شرکت های صاحب تیم های تحقیق و توسعه کمتر میشوند و شرکت های دیگر ترجیح میدهند جهت کاهش هزینه های سنگین R&D از تحقیقات و محصولات شرکت های دارای تیم های تحقیق و توسعه قدرتمند تر استفاده کنند ) لذا این امکان وجود دارد که تعداد زیادی از برند ها  از یک نوع راهکار و یا محصول مشابه به صورت OEM برای تکمیل سبد محصولات خود بهره ببرند.

حال فرض کنید یک هکر در دنیا به پروتکل های امنیتی برند X دست پیدا کند در نتیجه این هکر میتواند به حجم کثیری از محصولات تولید شده توسط برند X و حتی با نام های تجاری دیگری که OEM آن هستند نیز نفوذ کند .
و این امر متاسفانه در چند سال گذشته به کرات در سایت های معتبر گزارش شده بود .

البته که عدم  تعویض پسورد ها و دسترسی های پیش فرض میتواند کار را برای هکر ها آسان تر کند


حال با افزایش احتمال حملات هکر ها و تهدید های نفوذ گر ها برای محصول با اهمیتی مثل محصولات مداربسته که خود باید ضامن تامین امنیت باشد چه میتوان کرد ؟

الف - یکی از بهترین راهکار ها همواره تعویض رمز پیش فرض دوربین های آی پی و رکوردر های مداربسته ای است که داخل شبکه متصل به اینترنت قرار میگیرد 
است
ب- استفاده از محصولات مداربسته ای که دارای تولید کنندگان دارای تکنولوژی و صاحب تیم های قدرتمند R&D باشند

ج - روش سوم استفاده از تجهیزاتی است که برای نرم افزار های انتقال تصویر خود سرور های انتقال تصویر را در داخل کشور مستقر کرده اند

از مزایای این اقدام میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
1- استریم تصاویر و همچنین اتصال P2P در این حالت در سرور های داخل کشور انجام میشود و احتمال نفوذ هکر های خارج از شبکه اینترنت داخل کشور به حداقل میزان خود میرسد. و امنیت اطلاعات و تصاویر این گونه محصولات خیلی بالاتر از سایر محصولات میباشد.

2- در صورت قطع اتصال پورت ها و یا بعضا فیلترینگ های اینترنت در زمینه انتقال تصاویر دوربین های مداربسته و سیستم های دارای سرور های انتقال تصاویر داخلی امکان قطع اتصال سرور 
نخواهد بود و عدم قطع شدن اتصال سیستم های انتقال تصاویر محصولات برایتون در 4 سال گذشته با وجود قطعی های مکرر سرور های انتقال تصاویر معروف در کشور شاهدی بر این امر میباشد. 

3- سرور های انتقال تصاویر معمولا برای تعداد زیادی از محصولات متصل به آن طراحی میشود
که معمولا در چین میباشند و باید سرویس دهی به مشتریان آن شرکت تولید کننده X و همه محصولات OEM آن را بر عهده گیرد
ولی در صورتی که محصولی در داخل کشور سرور انتقال تصویر خود را در داخل کشور داشته باشد تعداد محصولات متصل به آن دستگاه به طور قطع قابل مدیریت بوده و سرویس بهتر و با سرعت بیشتری را در اختیار مصرف کنندگان خود قرار میدهد

4- سرعت انتقال تصاویر برای سرور های داخل کشور به دلیل عدم عبور استریم تصاویر از هاب های متعدد بین المللی دارای سرعت به مراتب بهتری هستند و سرعت انتقال فریم تصاویر بالا تر و تصاویر باکیفیت تری را تجربه خواهید کرد.

(برای مثال شما میتوانید این مساله را شخصا تست نمایید که زمان پاسخ پینگ سرور داخلی محصولات برایتون حدود 3 میلی ثانیه است ولی سایر محصولات دارای سرور خارج از کشور بیش از 300 میلی ثانیه میباشد)

5- نکته دیگر ارزان بودن اینترنت به کار رفته برای مشتری های نهایی است که دلیل آن این است که به دلیل عدم اتصال به سرور های خارجی و محاسبه اینترنت انتقال تصاویر محصولات برایتون از نوع اینترنت داخل کشور هزینه نهایی اینترنت کاربران نصف سایر محصولات دارای سرور انتقال تصاویر خارج از کشور خواهد بود.

6- احیانا در صورت بروز هر گونه اشکال در سرور های انتقال تصاویر با توجه به داخلی بودن سرور ها تشخیص و گزارش خرابی و رفع اشکال نیاز به هماهنگی های متعدد در خارج از کشور نبوده و سریعا توسط مهندسان تیم فنی شرکت بررسی شده و اقدامات اصلاحی صورت میگیرد .


شرکت داتیس این افتخار را دارد که تنها شرکتی در کشورمان باشد که سرور انتقال تصاویر محصولات برایتون را از 4 سال پیش در ایران مستقر نموده است تا بتواند برای سرویس دهی بهتر به مشتریان این شرکت گامی مهم و اساسی بردارد .
در پایان به شما همواره توصیه میگردد که آخرین ورژن های نرم افزار انتقال تصاویر را استفاده فرمایید و برای این منظور شما میتوانید اپ BRITONCCTV را از اپ استور و گوگل پلی دانلود نمایید

تیم تحقیق و توسعه شرکت داتیس