راهکار های داتیس

IPS

معرفی

پنل های IPS یا In-Plane Switching توسط هیتاچی در سال ۱۹۹۶ معرفی شدند. این پنل ها دو مشکل اصلی پنل های TN را مرتفع کردند و آن دو مشکل چیزی نبود جز زاویه دید و عمق رنگ. همانطور که اکثر شما در مانیتور های معمول در بازار مشاهده کرده اید پنل های TN از زاویه دید خوبی بهره نمی برند و با حرکت به هر دوسمت مانیتور و بالا و پایین تصاویر تغییر می کند و رنگ ها بهم ریخته دیده می شوند. در IPSها برخلاف انواع TN که به صورت موازی در حرکت هستند، مولکول های کریستال مایع بصورت عمودی جا به جا می شوند که حرکت آن ها به این شکل باعث بیشتر شدن زاویه دید و نمایش بهتر و طبیعی تر رنگ ها می شود.

1. زاویه دید وسیع

بدون تغییر در رنگ از هر زاویه ای

مقایسه دید از یک زاویه مشابه ( 60" )

دریافت گواهینامه از Intertek

نمایشگر 84" UHD IPS Panel  عملکرد بهتری از نمایشگرهای 85" UHD VA  از نظر تغییر رنگ و زاویه دید وجهت زاویه گاما  دارد

دریافت نتیجه تست از CIEA

پنلهای IPS  دید بهتری نسبت به پنلهای VA دارند

 
 
اهمیت زاویه دید در ویدئو والها :
ویدئو والها متشکل از چندین نمایشگر است که با توجه به اندازه بزرگ صفحه نمایش ، زاویه دید بسیار مهم میباشد . ( مقایسه با پنل VA در زاویه 60')
 به طور مثال وقتی استاد یا ارائه دهنده در حال ارائه موضوعات مهمی است به صورت کاملا زاویه دار و در گوشه نمایشگر قرار میگیرد.
 

2. دقت رنگ

از آنجا که پنل IPS رنگها را بسیار نزدیک به واقعیت نشان میدهد از این نمایشگرها در رادیو و تلویزیون ، امور پزشکی و طراحی حرفه ای استفاده میشود

در پنل IPS رنگ واقعی و رنگ روی نمایشگر شبیه به هم میباشد ..

 

3.پنل پایدار

IPS دارای خاصیت بازیابی سریع کریستال مایع است بنابراین با لمس صفحه نمایش هیچ تغییری در رخ نمیدهد اما در پنلهای VA  این عمل کند تر اتفاق افتاده و روی صفحه نمایش بعد از لمس لک می افتد

 

چرا پنل IPS ال جی :

 

 

Yogore بدون

زمانی که یک تصویر به مدت طولانی نمایش داده میشود امکان نقص Yogore  وجود دارد که طبق آن سایه ای از آن تصویر بر روی نمایشگر باقی میماند اما در پنل های ال جی کریستال مایع منحصر به فرد اعمال شده در پنلهای LGD  این نقص را رفع میکنند.

 

 

بدون لکه های سیاه

نقص لکه های سیاه زمانی اتفاق می افتد که کریستال مایع در معرض دمای بسیار بالا قرار میگیرد و حالت خود را از دست میدهد اما در پنلهای ال جی با افزایش کارایی این پنل ها توانایی مقاومت تا 110 درجه سانتیگراد را دارند .

حالت عمودی

ال جی توانسته است با افزایش انسجام و بهینه سازی حجم کریستال مایع نقص مربوط به نصب عمودی نمایشگرها را از بین ببرد .

QWP تکنولوژی

با استفاده از تکنولوژی QWP   صفحه نمایش حتی بعد از استفاده از عینک آفتابی پولورایز قابل مشاهده است .

M+ پنل

پنل M+ بسیار شفاف تر از پنل های متعارف میباشد