Skip to Contents

فروش و نصب دوربین مداربسته

هر سازمان و شرکتی برای حفظ امنیت محیط خود نیازمند فروش و نصب دوربین مداربسته می باشد که در مرحله اول باید به نکاتی قبل از خرید توجه نماید. در این مقاله که توسط کارشناسان ما در شرکت پویش رایان داتیس تهیه شده است، سعی نموده ایم نکاتی را که باید در هنگام خرید دوربین مداربسته مورد توجه قرار دهید، را ارائه دهیم.

نکاتی در خصوص فروش و نصب دوربین مداربسته

برای خرید دوربین مداربسته علاوه بر توجه به ویژگی‌های فنی محصول، باید نیازهای خود را ارزیابی نمائید که محصول مورد نظر شما با نیازهای شما تطابق داشته باشد. باید بهترین جایگاه را برای نصب دوربین انتخاب نمائید و همچنین یک برآورد اولیه از هزینه‌های خرید، نصب و تجهیزات لازم داشته باشید. در ادامه به صورت کلی مراحلی را که برای خرید، فروش و نصب دوربین مداربسته باید انجام دهید، ارائه می دهیم.

مرحله اول: ارزیابی نیازهای سازمان و محیط

در این مرحله در ابتدا باید نیازهای خود را بررسی نمائید تا بتوانید با توجه به نیاز خود بهترین دوربین مداربسته را انتخاب نمائید. سوالاتی که باید در این مرحله از خود بپرسید شامل موارد زیر می باشد:

  • آیا قصد دارید دوربین خود را در یک مکان ثابت قرار دهید یا اینکه تمایل دارید این توانایی را داشته باشید که به راحتی دوربین خود را حرکت دهید؟
  • آیا قصد دارید تصاویر دوربین را در کامپیوتر ملاحظه نمائید و یا تمایل دارید بر روی تلفن خود نیز امکان دیدن تصاویر را داشته باشید؟
  • آیا کیفیت بالای تصویر برای شما اهمیت دارد یا خیر؟
  • برای تهیه دوربین مداربسته تا چه مقدار قادر به پرداخت هزینه می باشید؟

با توجه به مطالبی که در ادامه این مقاله ذکر خواهیم کرد، به شما در زمینه تهیه دوربین مداربسته کمک می نمائیم و چنانچه به دریافت اطلاعات بیشتری نیازمند هستید، می توانید با مشاورین ما در شرکت پویش رایان داتیس تماس حاصل فرمائید.

مرحله دوم: بررسی ویژگی های دوربین و مشخصات فنی

از جمله ویژگی های اصلی مانند اندازه لنز دوربین، درجه زاویه دید، توانایی ذخیره سازی در حافظه، کیفیت و وضوح تصویر، دید در شب، بلندگوی داخلی و ضبط صدا و... می باشد. اگر کیفیت و وضوح تصویر برای شما اهمیت داشته باشد، باید از دوربین‌هایی که اخیرا وارد بازار شده اند، استفاده نمائید. در این مرحله باید با انواع مختلف دوربین مداربسته آشنا شوید و با توجه به نیاز خود بهترین دوربین را انتخاب نمائید. به صورت کلی دوربین مداربسته از نظر مشخصات فنی به سه دسته تقسیم می‌شود که این سه دسته را با ذکر ویژگی‌های هر کدام در جدول ذیل آورده ایم:

نوع   دوربین                                      ویژگی‌های دوربین
دوربین با سیم

پورت رابط دوربین های سیمی از نوع BNC یا DIN می باشد و

همچنین نیازمند یک کابل ویدوئی جدا می باشد.

ک دوربین استاندارد است که از فیلتر مادون قرمز برای دید در شب استفاده می نماید.

دوربین بی سیم این نوع دوربین دارای متقاضیان زیادی است زیرا استفاده از این نوع دوربین بسیار مقرون به صرفه است. کیفیت صدا و تصویر در این نوع دوربین ها بسیار بالا است.
IP یا شبکه

استفاده از این دوربین ها به شما امکان وصل شدن به شبکه را می دهد و امکان ضبط را از هر مکانی می دهند. امکان ضبط ویدیو ها بر روی کامپیوتر نیز در این سیستم ها فراهم می باشد.

در این مرحله همچنین باید نوع و کیفیت سنسور تصویر در داخل دوربین، سطح نور، رزولوشن تصویر، انتخاب بهترین مانیتور و دستگاه ضبط را بررسی نمائید. برای انتخاب بهترین دوربین با توجه به محیط خود بهترین کار این است که از مشاوره تخصصی ما بهره‌مند گردید.

مرحله سوم: مرحله انتخاب شرکت ارائه دهنده دوربین مداربسته و دریافت مشاوره

در این مرحله باید شرکتی را که دارای مجوز است انتخاب نمائید و قبل از صرف هزینه از مشاوره تخصصی آنها بهره‌مند گردید. شرکت پویش رایان داتیس با توجه به سالها تجربه در این زمینه می‌تواند شما را در تمام مراحل راهنمائی نماید. در داتیس شما علاوه بر دریافت محصولات با برند معتبر، می‌توانید از خدمات پشتیبانی محصولات نیز بهره­‌مند گردید. همچنین اگر اختلالی در فرایند کار با محصولات پیش بیاید، کارشناسان فنی شرکت داتیس موظف هستند که به صورت حضوری و یا از راه دور برای حل اختلال حاضر شوند.

مرحله چهارم: انجام خرید و نصب دوربین‌های مداربسته

بعد از انجام اقدامات فوق در این مرحله باید اقدامات لازم را جهت نصب دوربین‌های مداربسته انجام دهید. ممکن است شما خود قادر به نصب این محصولات باشید ولی بهتر است که از شرکتی که اقدام به خرید نموده اید برای نصب محصولات خود اقدام نمائید. در مرحله نصب شما نیاز به تجهیزات جانبی برای انجام نصب دارید و باید در این خصوص نیز اطلاعات کاملی را به دست بیاورید. اگر از دوربین‌های مداربسته با سیم استفاده می‌نمائید، سعی نمائید استفاده از کابل را به حداقل برسانید. شما همچنین این امکان را دارید که از مشاوره تخصصی شرکت پویش رایان داتیس به صورت رایگان بهره­‌مند گردید و بهترین گزینه را انتخاب نمائید.