Skip to Contents

معرفی دوربین مداربسته 8 مگاپیکسل

در این مقاله قصد داریم به معرفی دوربین مداربسته 8 مگاپیکسل، جدید ترین محصول شرکت پویش رایان داتیس بپردازیم و مشخصات فنی آن را ارائه دهیم. معضل همیشگی اکثر پروژه کارها برای اجرای پروژه های متوسط خود، انتخاب بین راهکار تحت شبکه و یا اجرای پروژه با تکنولوژی آنالوگ اچ دی می باشد. به همین منظور شرکت داتیس سعی نموده است محصولات خود را به سمتی ارتقاء دهد تا بتواند مشکلات پیش­رو را از میان بردارد.

مزایای دوربین مداربسته 8 مگاپیکسل برایتون

  • زاویه دید 92 درجه با لنز 3.6 میلیمتر
  • قابلیت پشتیبانی از Smart IR
  • دسترسی به تنظیمات دوربین از طریق دستگاه های UVR
  • پشتیبانی از قابلیت های D-WDR و BLC
  • و...

به طور قطع می توان گفت که همه کارفرمایان درخواست بالاترین کیفیت را با پایین­ترین هزینه دارند و همین موضوع دغدغه بیشتر پروژه کارهاست که هر دو موضوع کیفیت و قیمت را در نظر گرفته و راهکاری به کارفرما پیشنهاد نمایند که در انتهای پروژه رضایت کارفرما را کسب نمایند. برای دریافت اطلاعات کامل در خصوص معرفی دوربین مداربسته 8 مگاپیکسل برایتون در این مقاله با ما همراه باشید.

 مساله مهم این است: راهکار تحت شبکه و یا آنالوگ اچ دی؟؟؟

برکسی پوشیده نیست که اجرای پروژه آی پی پرهزینه تر و همینطور برای اجرای آن نیاز به دانش و مهارت فنی بالاتری می باشد. به همین دلیل شاید اجرای پروژه آنالوگ اچ دی حتی با رزولوشن بالاتر، هم به لحاظ اقتصادی به صرفه تر و همینطور نصب و راه اندازی راحتتری داشته باشد. هرکدام از تکنولوژی های آی پی و آنالوگ اچ دی دارای معایب و مزایایی هستند که شاید مهمترین آنها شامل موارد زیر باشد:

  • کیفیت
  • قیمت

تکنولوژی آی پی برای رفع نقص قیمت بالا محصولات اکونومی با پایین­ترین امکانات را روانه بازار کرد تا بتواند سهم بازاری از آنالوگ اچ دی را بگیرد. تکنولوژی آنالوگ اچ دی هم برای رفع نقص کیفیت پایین­تر نسبت به آی پی، با کار بر روی رزولوشن های بالاتر، سنسورهای با رزولوشن بالاتر را روانه بازار کرد که در حال حاضر بالاترین رزولوشن موجود، 8 مگاپیکسل می باشد.

دلیل ارائه و معرفی دوربین مداربسته 8 مگاپیکسل

در سال های قبل دوربین های اچ دی با حداکثر رزولوشن 4 مگاپیکسل که کیفیت قابل قبولی هم نداشتند پروژه کارها را از این انتخاب منصرف می کردند. ولی دوربین های 5 مگاپیکسل اچ دی برایتون که از سال گذشته به سبد محصولات ای اچ دی شرکت پویش رایان داتیس اضافه شده است و همچنین دوربین های 8 مگاپیکسل اچ دی برایتون، بعد از طی کردن تست های کیفی که به تازگی به سبد محصولات شرکت پویش رایان داتیس اضافه شده است، توانسته اند راهکار مناسبی برای پروژه کارها باشند.

بعد از اضافه شدن دوربین های 5 مگاپیکسل برایتون (UVC65) و تجربه موفق این مدل از دوربین ها که قطعاً همکارانی که از دوربین های 5 مگاپیکسل برایتون در اجرای پروژه های خود استفاده کرده اند، می توانند بر این موضوع صحه بگذارند، شرکت پویش رایان داتیس افتخار دارد به عنوان اولین شرکت دوربین های 8 مگاپیکسل ای اچ دی  (UVC62) خود را معرفی کند.

ویژگی و معرفی دوربین مداربسته 8 مگاپیکسل (برایتون)

دوربین های 8 مگاپیکسل برایتون به دلیل اندازه سنسور بزرگی که دارند ( 2.3 / 1)، زاویه دید 92 درجه را با لنز 3.6 میلیمتر پشتیبانی می کند. این سری از دوربین ها مانند تمامی سری دوربین های برایتون از Smart IR پشتیبانی می­کند، بدین صورت که با توجه به نزدیک بودن یا دور بودن اجسام در شب، پرتاب نور IR تنظیم شده و از سفید شدن اجسام نزدیک جلوگیری کرده و شخص و یا شی را کاملا واضح شناسایی میکند.

از دیگر قابلیت های دوربین های UVC برایتون می توان به دسترسی به تنظیمات دوربین از طریق دستگاه های UVR برایتون  (UTC Control) و حذف نویز سه بعدی (3D-DNR) و پشتیبانی از قابلیت های D-WDR و BLC اشاره کرد.

دوربین های 8 مگاپیکسل ای اچ دی برایتون (UVC62) هم اکنون در دو کیس پر طرفدار و اختصاصی B17 و D83 و با لنز فیکس 3.6 میلیمتر در سبد محصولات شرکت پویش رایان داتیس موجود می­باشند و در آینده این سری از دوربین ها با لنز متغیر و همچنین لنز فیکس 2.8 میلیمتر به سبد محصولات این شرکت اضافه خواهند شد.

مکان­های مناسب برای استفاده از دوربین­های 8 مگاپیکسل

دوربین های 8 مگاپیکسل برایتون جهت نصب در محیط های بیرونی (Outdoor) به دلیل رزولوشن تصویر بالایی که دارند بسیار مناسب می باشند، همچنین همانطور که ذکر شد به دلیل زاویه دید مناسب، از این دوربین ها (UVC62) جهت نصب در فضای داخلی که جزییات تصویر در آن محیط بسیار پر اهمیت می باشند (مثل طلا فروشی ها و ...) هم می توان استفاده کرد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص معرفی دوربین مداربسته 8 مگاپیکسل برایتون و همچنین دریافت اطلاعات در خصوص قیمت محصول با کارشناسان فروش ما در شرکت پویش رایان داتیس تماس حاصل فرمائید.