مقالات

آنالیز هوشمند تصاویر

 آنالیز هوشمند تصاویر intelligent detection در  دوربین های IP برایتون :

 

Line crossing

این تنطیمات به کاربر امکان تشخیص حرکت اشیا از یک خط مجازی را میدهد و از آن می توان جهت تشخیص ورود و خروج در محیط هایی با عبور و مرور کم استفاده کر د . و به صورت پیش فرض، هرگاه % ۵۰ از جسمی از این خط عبور کند، هشدارها فعال میشوند

 

 

       
   
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Area intrusion

آنالیز ویدیو می تواند یک حصار مجازی ایجاد کند و می تواند اعلام هشدار کند و همچنین این سیستم قابلیت دسته بندی اشیا را نیز دارد و این تشخیص به صورت تشخیص نفوذ به منطقه امنیتی ،

و حرکت در محدوده مشخص شود.

 

       
   
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fast moving

هشدار  تشخیص سریع حرکت ، زمانی که افراد، وسیله نقلیه و یا دیگر اشیاء حرکت سریع در یک منطقه مجازی از پیش تعریف شده داشته باشند اتفاق می افتد .

 

 
  Image result for fast moving

 

 

 

 

 

 

 

 

Object missing:

تابع شناسایی از شیء حذف شده از منطقه ی از پیش تعریف شده، زمانی اتفاق می افتد که شی از پیش تعریف شده جابه جا شود .

 

 
  Image result for object missing

 

 

 

 

 

 

 

 

Unattended Object:

این تابع اشیا یی  مانند کیف ؛اشیا خطرناک ،کیف پول و... را که جا گذاشته شده اند پیدا می کند.

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

ROI Configuration

مکانیزم  ROI یا  Region of Interest  (منطقه مورد نظر) یک مکانیزم نرم افزاری در دوربین های تحت شبکه است که کمک می کند کیفیت مناطق خاصی از تصویر حفظ شود.

ROIاین امکان را به شما می دهد که منطقه ای که برای شما از اهمیت بیشتری برخوردار است را انتخاب کنید تا این منطقه را کمتر فشرده کند و کیفیت تصویر در این بخش حفظ شود. از طریق این مکانیزم می توان بدون نیاز به افزایش بیش از حد رزولوشن، تصویر مناسبی در مناطق حساس داشت.

 

 
 


 

 

 

 

 

 

 

WDR

WDR یا دامنه داینامیکی بالا در دوربین‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که بازه داینامیکی بیشتری نسبت به دوربین‌های عادی دارند. اختلاف سطح نور در محیط‌های مختلف یکی از مشکلات اصلی دوربین‌ها است این مشکل زمانی شدت پیدا می‌کند که یک منبع نوری قوی در یک محیط نسبتاً تاریک وجود داشته باشد. وجود منبع نور باعث خواهد شد دیافراگم دوربین بسته شود و قسمت های کم نور‌تر به صورت کاملاً تاریک به نمایش درآیند برای رفع این مشکل از مکانیزم WDR استفاده می‌شود.

 

 

 
  Image result for WDR